Lifting

Starzenie się skóry to naturalny proces, który polega na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych i utracie zdolności adaptacyjnych ustroju.

Bardzo dużą rolę w procesie starzenia się skóry odgrywają czynniki genetyczne oraz współdziałające z nimi czynniki zewnętrzne, tj: promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska, palenie papierosów, niewłaściwa pielęgnacja oraz czynniki wewnętrzne: zaburzenia regulacji hormonalnej, niedobór witamin i nieprawidłowe odżywianie, etc.

Jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry jest suchość, np. wywołana utratą zdolności do wiązania wody i zatrzymywania jej w naskórku. Zmniejszeniu ulega grubość skóry i tkanki podskórnej. Następują zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu poszczególnych warstw naskórka: przerasta warstwa rogowa, a warstwa ziarnista i kolczysta powoli zanikają. Włókna elastynowe i kolagenowe ulegają degradacji i stopniowemu zanikowi. Spada również aktywność gruczołów łojowych i potowych. To zaś powoduje ubytki w płaszczu hydro-lipidowym skóry i podwyższa wartość przeznaskórkowej utraty wody TEWL. Osłabieniu ulega system immunologiczny skóry, zaś wzrastająca aktywność enzymatyczna kolagenozy, elastazy, hiarulonidazy powoduje niszczenie włókien warstwy siateczkowej.

 

Polecane zabiegi to zabiegi setowe firmy Klapp, np: 

  • C PURE- zabieg z witaminą C, która w sposób długotrwały i efektywny wzmacnia włókna kolagenowe i tkanki łącznej, zatrzymuje utratę wilgoci. Dzięki stymulacji biosyntezy kolagenu cera wygląda gładko i delikatnie, świeżo, jest rozjaśniona.
  • A CLASSIC- zabieg, który w swoim składzie ma aktywną witaminę A (retinol). Wpływa na tworzenie kolagenu, oddziaływuje na mechanizmy naprawcze skóry.
  • HYALURONIC- kuracja anti-aging zawierająca kilkukrotnie aktywny kwas hialuronowy w celu intensywnego nawilżenia jak i uzyskania gładkiej, promiennej skóry
  • HC 3  skinshooter zabieg mezoterapii bezigłowej - dla każdego rodzaju skóry z utratą jędrności, nawilżenia, problemami naczyniowymi z wykorzystaniem koktajlu do danego typu skóry

 

 

Copyright © Podologia & Kosmetyka 2013-2020. All Rights Reserved. tel. 607 448 416