Przebarwienia

Kolor skóry uwarunkowany jest genetycznie, zależy od barwnika skóry, tj. melaniny Przebrwienia sa  następstwem zwiększonej ilości melaniny w naskórku.Przebarwienia skóry stanowią problem głównie kobiet i potrafią postarzyć nas skuteczniej niż zmarszczki. Bardzo duży wpływ na powstawanie przebarwień ma światło słoneczne oraz hormony, stąd na skórze wielu Pań pojawiają się plamki, w czasie ciąży – tzw. melasma. Przebarwienia mogą mieć swoje źródło w nadprodukcji melaniny lub nadmiernej liczbie melanocytów w skórze. Przebarwienia skóry można podzielić na wiele rodzajów. Mamy do czynienia z przebarwieniami wrodzonymi, takimi jak piegi i nabytymi.

Do najczęściej spotykanych przebarwień należą piegi, które dla jednych są ozdobą, a innym spędzają sen z powiek. Niestety najwięcej plam jest nieregularnych, jak np. wspominana już melasma, która nie jest łatwa do usunięcia a występuje najczęściej na policzkach, nad górną wargą oraz na czole. 

Typową oznaką procesów starzenia są natomiast plamy soczewicowate starcze, które najczęściej pojawiają się u Pań pomiędzy 30 a 50 rokiem życia. 

Jeszcze inny typ stanowią przebarwienia pozapalne, które mogą być skutkiem trądziku lub oparzeń słonecznych. 

Proponowane zabiegi:

Zabieg z 30% Vit. C

Zabieg eksfoliacji kwasami pH formuła 

Zabieg pH formuła mela

Copyright © Podologia & Kosmetyka 2013-2020. All Rights Reserved. tel. 607 448 416